Veysel Güney Yılmaz

2015-2020 yılları arasında TEVİTÖL Güher & Süher Pekinel Müzik Bölümü’nde obua ana dalında eğitim almış olan Veysel Güney Yılmaz, aynı zamanda GSP Korosu’nda 2016-2020 yılları arasında aktif rol almıştır.
Bunun yanında Veysel, 2016-2020 yılları arasında Boğaziçi Gençlik Korosu’nda da Tenor olarak yer almıştır. Bu sırada Boğaziçi Caz Korosu ailesindeki MAGMA Filarmoni Korosu gibi diğer korolar ile beraber Gürer Aykal şefliğindeki “Borusan Filarmoni Orkestrası”, “Mor ve Ötesi Canlı Senfonik”, “Harry Potter and the Prisoner of Azkaban in Concert” gibi projelerde yer almıştır.
2019 senesinde Boğaziçi Gençlik Korosu ile beraber Ohrid Korolar Festivali’ne katılmış, “1st Prize in Youth Choirs Competition”, “Best Stage Performance” ve “Grand Prix Award” ödüllerine layık görülen koro kadrosunda yer almış ve solo söylemiştir.
2020 yılında TEVİTÖL Güher & Süher Pekinel Müzik Bölümü’nden mezun olan Veysel, Gettysburg College’da bilgisayar mühendisliği ve Sunderman Konservatuarı’nda obua eğitimi almaya hak kazanmıştır.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *