Meryem Delal / Piyano

11 Haziran 1998’de İzmir’de dünyaya geldi. Küçük yaşta müziğe olan yeteneği fark edilen Meryem Delal 8 yaşında piyano derslerine başladı. 9 yaşında İzmir İsmet İnönü Kültür Sanat Merkezi’nde ilk konserini verdi. Bir yıl sonra ise İzmir 9 Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuarı Piyano Anasanat Dalına girmeye hak kazandı. Burada Prof. Şeniz Duru ile 1 yıl boyunca çalıştıktan sonra 11 yaşında İstanbul Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuarı Piyano Anasanat dalına 1.likle girmeye hak kazanmıştır. Ortaokul, Lise’yi burada okumuştur. 2014 yılında Polonya Academia Muzyczna Wroclaw’da masterclass çalışmalarına katılmıştır. Anna Malikova, Prof. Marina Horak, Victor Çuçkov, Victor Santiago Asucion’dan çeşitli dersler almıştır. 2018 yılında Kocaeli’de Berthol Brecht Yedi Ölümcül Günah’ta (yüksek lisans proje çalışması) Koropetitörlük yapmıştır. Yine 2018 yılında İtalya Bari’de Prof. Marissa Sorma ve Fedele Antonicelli’nin masterclass çalışmalarına katılmış ve burada konser vermeye hak kazanmıştır.

2021 Eylül ayında Macaristan Danubia Talents Liszt International Online Music Competiton kendi kategorisinde 3.lük, yinelaynı yıl İtalya’da 50 ülkeden 500 katılımcının olduğu 31st Young Musicion International Competition “Citta di Barletta” yarışmasında F kategorisinde yine 3.lük ödülüne layık görülmüştür. İzmir Fransız Kültür Merkezi, Galata Derneği’nde, Milli Saraylar’da, Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde, Pera Güzel Sanatlar’da, Açı Müzik ve Sanat Okulu’nda, Ankara Mozarthaus’ta, Moda Hoş Atölye’de, Girgin Piyano ve Sanat Galerisinde, PianoHouse Moda’da, İTÜ Miam’da, MSGSÜ Sedat Hakkı Erdem Oditoryumun’da, Cappadocia Bezirhane’de ve Kadıköy Yeldeğirmeni Sanat Merkezi’nde çeşitli solo ve trio konserler vermiştir. 2021 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuarı’ndan Prof. Metin Ülkü’nün öğrencisi olarak mezun olmuştur. 2022 yılında Roma’da

Santa Cecilia Konservatuarı’nın sınavlarını 1.likle geçerek Piyano Anasanat Dalında okumaya hak kazanmıştır. Sanatçı son olarak Prof. Angela Chiafolo’nun öğrencisi olarak eğitim görmektedir ve çalışmalarını İstanbul ve Roma’da sürdürmektedir.