Ceyhun Değirmenci / Solfej

1983 yılında Istanbulda doğdu. Dokuz yaşında piyano çalmaya başladı. Onbir yaşında Istanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda Aycan Teztel’in trombon öğrencisi oldu. Ortaokul ve Lise öğrenimini bu kurumda tamamladı. 

2000 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nın Kompozisyon Bölümünde Lise-Teori Devresi’nde, Mehmet Nemutlu ile solfej, Volkan Barut’la armoni ve kompozisyon-analiz, Cumhur Bakışkan ve Babür Tongur ile kontrpuan, İpek Mine Sonakın’la batı müziği formları, lisans devresinde Meral Beşeri ile piyano, Melih Duygulu’yla klasik türk müziği ve halk müziği usulleri, Ahmet Altınel ve Hasan Uçarsu’yla orkestrasyon çalışmış olup, Mehmet Nemutlu, Özkan Manav ve Emre Dündar’la da kompozisyon çalışarak 2010/2011 eğitim yılında mezun oldu. 2020 yılından beri aynı bölümdeki yüksek lisans öğrenimine Ahmet Altınel ile devam etmektedir. 

Besteciliği zaman içinde değişimler göstermiş ve gösterecek olmakla birlikte, temelinde edebi metinlerin olduğu eserler bestelemektedir.  

2014/15 eğitim döneminde Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde pedagojik formasyon eğitimi ve sertifikası almıştır. 

Özel tiyatrolar ve devlet tiyatrosunda da müzisyenlik yapmış olup, halen piyano ve solfej dersi vermeye devam etmektedir.